BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

BİZE ULAŞIN

Marka Hikayeni Bizimle Yarat

Fason Kişisel Bakım Ürünleri Üretimi

slide-1
slide-1
slide-1

Kişisel bakım ürünleri sektörüne girmek isteyen bir girişimci, öncelikle bu malzemeleri nasıl temin edeceğini bilmelidir. Fason kişisel bakım ürünleri üretimi burada devreye giren çözümlerden bir tanesidir.

Bu imalat yönteminde, ilgili firmanın ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre hareket edilmektedir. Müşteri farklı bir üretici firmaya giderek gerekli bilgileri vermekte, imalat da bunlara göre gerçekleştirilir.  Metotta imal edilen ürünün markası ürettiren markaya ait olabilmekte olup pazarlama taraflardan herhangi biri tarafından gerçekleştirilebilir.

Fason imalat oldukça avantajlı bir üretim yöntemi olup, iki tarafa da kendi uzmanlık alanlarına yönelme olanağı sunar. Bu sayede dışarıdan gelen müdahalelerden korunma imkanı da sağlar. İmalat üzerine uzmanlaşmış olan taraf, pazarlama-dağıtım üzerine uzman firma ile tecrübelerini birleştirebilmekte, böylece ortak bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

Sektöründe gelişmiş bir tecrübesi olan Kumsal Grup fason kişisel bakım ürünleri üretimi üzerine profesyonel çözümler sunmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarına göre hareket edilerek aranan çözümleri sağlamaktadır.

Fason Güneş Kremi Üretimi

Fason Kişisel Bakım Ürünleri Üretimi Ne Gibi Artılar Taşır?

Fason kişisel bakım üretiminde müşterilere göre hareket edildiği için kremlerden şampuanlara kadar farklı ürünler imal edilebilmektedir. Kişisel bakım sektörüne girmeyi tercih ediyorsanız, ürünleri temin etmede fason üretim kendi imalatınıza sahip olmanıza, bir marka elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca şu gibi yönleri de ek olarak vardır:

 • Fason imalat yapan şirket, üretim süreçleri ile uğraşma gerekliliğine sahip değildir.
 • Üretim gerçekleştirecek olan firma resmi izinlere ve testlere müracaat etme, ardından da bunları izlenme gibi yükümlülükler bulundurmaz. Bu bakımdan yalnızca ilgili ürün ve bunun pazarlaması süreçleri ile ilgilenir.
 • Ürün satışı amacı olan şirket bu üretim yöntemiyle herhangi bir üretim tesisine sahip olmadan ilgili ürünlere sahip olabilir.
 • Kişisel bakım ürünlerini imal etmek tecrübe, bilgi ve AR-GE gerektiren karmaşık bir iştir. Bu bakımdan işi profesyoneline bırakmak ürünü daha kaliteli bir şekilde, müşteri beklentilerini karşılar halde elde etmeye olanak tanır.
 • İki taraf ta kendi uzmanlık alanlarına yönelerek çalışabilir.

Bu bakımdan fason kişisel bakım ürünleri üretimi her iki taraf için de büyük bir önem sahiptir. Bu sayede üründen beklentiler de en iyi şekilde karşılanabilir.

Fason Kişisel Bakım Ürünleri Üretimi Nasıl İşler?

Fason kişisel bakım ürünleri üretimi aşamalarının nasıl olduğu firmalar tarafından merak edilerek, sorulabilmektedir. Bu işlem genel anlamda beş farklı aşama halinde özetlenebilir.

Müşterinin İletişim Kurması

Fason kişisel bakım ürünleri üretimi süreci için başlangıcı oluşturur. Bu esnada alınan bilgiler genel anlamda şu şekildedir:

 • Ne tür bir ürün imalatı olacağı
 • Üründe ne gibi içeriklerin olması istendiği
 • Üründe olmaması gerekenler
 • Üründen ne gibi sonuçların beklendiği
 • Kaç adet üretim olacağı
 • Ürün ambalajı üzerine planlamalar

Bu gibi bilgiler müşteri ile yapılan görüşmeler ardından belirlenir. Bu çerçevede ilgili kişisel bakım ürününün kokusu, rengi ve özellikleri gibi konular üzerinde de görüşmeler sağlanmaktadır.

Ambalaj Tasarımının ve Kalıbının İmalatı

Tüm görüşmeler yapıldıktan ve planlamalar gerçekleştirildikten sonra Fason kişisel bakım ürünleri üretimi ambalaj ve kalıp ile devam edilmektedir.

Bu süreçte ambalaj tasarımı müşterinin belirttiği konulara göre yapılmakta, tanıtımı müşteriye yapılmaktadır. Ardından gerekli düzenlemeler gerçekleştirildikten sonra kalıp imalatlarına geçilmektedir.

İzin Alınması ve Yasal İmalat Süreci

Ambalaj tasarımının tamamlanması ardından üretim öncesinde, kişisel bakım ürünleri hakkında gerekli izinleri alma süreci gelmektedir. Bu yasal düzenlemelere ve kalite standartlarına göre ürünün elde edileceği anlamına gelir.

Bu bakımdan üretim tesislerinin kontrol edilmesi ve yasal gerekliliklerin incelenmesi de büyük bir öneme sahiptir.

Testlerin Yapılması ve Sertifikaların Alınması

İmalat sırasında ürünlerin kalitesi ve güvenliğinden ele edilebilmek için bazı testlerin yapılması da gerekmektedir. Bu testler sadece müşteri beklentilerine göre olup olmadığını anlamak için değil, aynı zamanda yasal mevzuatlara ve standartlara göre olup olmadığını anlamak için de gerekir. Test süreçlerinin bitirilmesi ve sertifikaların da alınması ile beraber sadece imalat süreci kalmaktadır.

Ürünün İmal Edilmesi ve Teslimi

Tüm hazırlıkların yapılması ardından sadece fason kişisel bakım ürünleri üretimi üzerine geçmek kalmaktadır. İmalat müşterinin belirttiği konulara göre yapıldıktan sonra özenli bir şekilde paketlenmekte, istenen tarihte teslimatı gerçekleştirilmektedir.

Müşteri memnuniyetini elde ederek en iyi sonuçları sunabilmek için bu aşamaların her birinin dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekir. Fason kişisel bakım ürünleri üretimi bu sayede en iyi sonuçları tüketicilere de sunabilmektedir.

Neden Fason Kişisel Bakım Ürünleri Üretimi Kullanılmalı?

Kişisel bakım ürünlerinin imalatı bilgi, tecrübe ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu bakımdan uzman firmalar ile çalışmak büyük bir önem taşımaktadır. Fason yöntemde malı ürettirmek isteyen firma tedarik ile alakalı problemler yaşamamaktadır. Bu sayede potansiyel zorlukların ve zararların da önüne geçilmektedir.

Ayrıca işi profesyonellere bırakmak tüm malzemeleri doğru bir şekilde israf etmeden kullanmaya, böylece tasarruf etmeye de olanak tanımaktadır. Tüm bunlar sayesinde kişisel bakım ürünleri çok daha kaliteli bir şekilde imal ettirilebilmektedir. Bunun neticesinde müşteri memnuniyetini elde edecek ürünler elde etmeniz mümkündür.

Fason Kişisel Bakım Ürünleri Üretimi İçin Doğru Firmaların Seçilmesi

Eğer kişisel bakım ürünleri üzerinde hizmet vermek isteyen bir girişimciyseniz, Fason kişisel bakım ürünleri üretimi tercih edebileceğiniz yollardan biridir. Bu yöntemi kullanmak beraberinde pek çok avantajı getirir. Ancak her zaman profesyonel ve son teknolojiden yararlanılan firmalarla çalışmaya özen gösterilmelidir.

Kumsal Grup sektörüne hakim olarak kurumsal hizmetler vermekte olup teknolojik ekipmanları, profesyonel ekipleri ve müşteri odaklı hizmetleri ile sizlere aradığınız çözümleri etkili bir şekilde sunmaktadır. Siz de fason kişisel bakım ürünleri üretimi yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Sertifikalar

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 45001:2018 ISO 45001:2018
ISO 14001:2015 ISO 14001:2015
ISO 9001:2015 ISO 9001:2015
© 2023 Kumsal Grup, LLC. Tüm Hakkı Saklıdır.
Designed by essabilisim.com
Özel Teklifler ve İçeriden Alınan Avantajlar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.