BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

BİZE ULAŞIN

Marka Hikayeni Bizimle Yarat

Fason Kozmetik Üretimi

slide-1
slide-1
slide-1
AĞIZ BAKIM ÜRÜNLERİ
GÜNEŞ BAKIM ÜRÜNLERİ
YÜZ BAKIM ÜRÜNLERİ
EL BAKIM ÜRÜNLERİ
CİLT TEMİZLEYİCİ ÜRÜNLER
ERKEK BAKIM ÜRÜNLERİ
SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ
KOKULAR
RENKLİ KOZMETİK
BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ
DERMAPEN ÜRÜNLERİ
CİLT BAKIM SERUMU
KİŞİSEL VE GENİTAL BAKIM ÜRÜNLERİ
Ayak Bakım Ürünleri
VÜCUT BAKIM ÜRÜNLERİ

MARKANI KUMSAL GRUP FARKIYLA YARAT

Kişisel Bakım Ve Kozmetik üretiminde Tecrübeli Ar-Ge Ekibi, Deneyimli Ve Bilgili Personellerimiz, Son teknolojiye Sahip Sistemlerimiz ve yüksek üretim kapasitesiyle ;

Kaliteli Ürünler Üretiyoruz

Kaliteli Hizmet Sunuyoruz

Kaliteli Büyümenizi Sağlıyoruz

LABORATUVAR HİZMETİ

LABORATUVAR HİZMETİ

 

Kumsal Grup Kozmetik ile Markanıza Özel Formülasyonlar Oluşturmaya Hazırız! 

 • Markanıza özel ürettirmek istediğiniz ürünleri planlıyoruz. 
 • Tecrübeli Ar-Ge ekibimiz markanıza özel formülasyon oluşturarak ürünleriniz de farklılık yaratır. 
 • Oluşturulan formülasyonlar ile sizlere numune ürünler hazırlanır ve öncelikle kalite kontrole sunulur.
 • Kalite kontrolün onayından sonra numuneler onayınıza sunulur.
 • Onaylanan ürünler testlere gönderilir.
 • Onaylanmayan ürünler için Deneyimli ve Tecrübeli Ar-Ge ekibimiz sizin için tekrar formülasyon oluşturur. Ta ki siz onaylayana kadar.
 • Testlerden geçen ürünler işleme alınır ve Üretime Hazırız !

Markana özel oluşturulan formülasyonlar karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşme ile Güvence altında 

DANIŞMANLIK VE RUHSATLANDIRMA HİZMETİ

Danışmanlık Hizmetimiz İle Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünlerinizi Koruyoruz

Kozmetik Yönetmeliği gereği marka sahibinin yeterli tecrübe ve bilgiye sahip, alanında uzman bir Mesul Müdür ( Sorumlu Teknik Eleman) bulundurmak zorundadır. Fason Kozmetik Üretimi yaptıran marka sahipleri bulundurduğu mesul müdürünün Kiyager. Biyolog,Mikrobiyolog, Eczacı, Biyokimyager, Kimya Mühendisi olmasına dikkat etmelidir. Peki mesul müdür ne yapar?

Mesul Müdür;

 • Firmanızın sağlık bakanlığına kayıt süreçleri ile ilgilenir
 • Kozmetik Firma Kaydı EBS/ÜTS
 • Kozmetik Ürün ÜTS Sistemi Kaydı/Bildirimi
 • Üretilen ve piyasaya arz edilen kozmetik ürünlerin sahip olması gereken Ürün Güvenlik Raporlarının hazırlanmasını sağlar.
 • Kozmetik ürünler için Ürün Bilgi Dosyasının Hazırlanması(Ürün Güvenlik Değerlendirme Raporu)
 • MSDS Belgesi Hazırlanması (Güvenlik Bilgi Formu)
 • Kozmetik Ürün Etiketi Mevzuata Uygunluk Kontrolü Çalışması
 • Yapılacak olan denetimlerde firmanızda bulunur ve gerekli olan bilgi ve belgelerin sunulmasını sağlar.
 • Sizlere sağlayacağımız kaliteli Danışmanlık Hizmeti ile ürüneleriniz olası her kötü duruma karşı koruyoruz. Profesyonel yeterliliğimiz ile Ulusal Kozmetik Mevzuatlarını güncel olarak takip eder ve piyasaya arz ettiğiniz ürünlerinizi mevzuata uygunluğu devamlı kontrol ederiz 
 • Kozmetik mesul müdür çalıştırmak kozmetik yönetmelikleri gereğince çok önemlidir. Kozmetik üretici yada ithalatçı firmaları Sorumlu Teknik Eleman (Mesul Müdür) çalıştırılmadan kozmetik ürün piyasaya sürülemez. 5324 Sayılı Kozmetik Kanununa göre Sorumlu Teknik Eleman çalıştırmayan işletmelere  10.000₺ (OnBin Türk Lirası) başlayan cezalar uygulanır.

Ruhsatlanıdırma Hizmeti İle Sizlere Özel Fomülasyonlarla oluşturulan ürünleriniz Belgelendiriyoruz. 

 

DANIŞMANLIK VE RUHSATLANDIRMA HİZMETİ
TESTLER

TESTLER

Kumsal Grup Kozmetik olarak Sağlıklı bakım-Kaliteli Hizmet ilkesiyle yola çıktığımız bu sektörde kaliteli ürünler üreterek bunları yapılan testler ile kanıtlamaktayız. Bu sayede iş ortaklarımızın tüketici gözündeki marka güvenirliliğin arttırıyoruz hem de kaliteli ürünler sunarak firmamızın kalitesini ispatlıyoruz. Yapılan testler; ürünlerin hammaddelerin, personellerin, ekipmanların ve hazırlık odalarının kontrollerini içerir.

 

YAPILMASI ZORUNLU OLAN TESTLER

 •  Ürün Mikro Biyoloji Testi
 •  Koruyucu Etkinlik Testi (Challenge Test)
 •  Ürün Stabilite Test

YAPILMASI ZORUNLU OLMAYAN TESTLER

 •  Dermatolojik Testler
 •  Free Testler (Aliminium, Parafin, Paraben, SLES, Tuz, Alkol, Boya, Sülfat vb.)

Kozmetik sektörü tüm dünyada oldukça canlı bir sektördür. Bu bakımdan gereksinimler, ihtiyaçlar devamlı artmaktadır. Fason kozmetik üretimi burada devreye girerek, firmalara daha hızlı çözümler sunmaktadır. Bu kapsamda sadece kadın kozmetik ürünlerinin imalatı değil, aynı zamanda erkek kozmetik ürünleri de hazırlanmaktadır.

Fason üretim ürünün markası imalatı yaptıran firmaya ya da üreticiye ait olabilmektedir. Aynı şekilde imal ettirilecek ürünün pazarlanması da taraflardan biri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Bu üretim sayesinde taraflar profesyonelleşmiş alanlar üzerinde yoğunlaşıp iş çerçeveleri haricindeki alanlara müdahale etme zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.

Üretim üzerine uzmanlaşmış olan üretici ve pazarlama, dağıtım konusunda uzmanlaşmış ürün sahibi kendi uzmanlık alanlarını katmaktadır. Bunun sonucunda da ortak bir çalışma yapılmaktadır. Pek çok sektörde yapılabildiği gibi fason kozmetik üretimi de gerçekleştirilebilmektedir.

Fason Üretimin Avantajları Nelerdir?

Eğer profesyonel bir şekilde gerçekleştirilirse fason üretim avantajları oldukça fazladır. Bunlar firmaya ve sektöre göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak en temel hatları ile bunlar şu şekilde görülmektedir:

 • Fason imalat gerçekleştiren şirket, imalat süreçleri ile ilgilenmek zorunda değildir.
 • Resmi izin ve testler gibi müracaatlar yapmak, bunları takip etmek durumunda değildir.
 • Firma ayrıntılar yerine, ürünün kendisi ve pazarlanmasına yoğunlaşabilmektedir.
 • Fason imalat sayesinde ürün satışı gerçekleştirmek isteyen firma herhangi bir üretim tesisine sahip olmak durumunu taşımamaktadır.
 • Üretim ve AR-GE çalışmaları oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Tüm bu süreçler üretici firma tarafından yönetilmekte, fason üretim yaptıran firma bunlardan uzakta kalmaktadır.
 • Fason üretim sayesinde taraflar kendi uzmanlık alanlarına yoğunlaşabilmektedir.
 • Fason üretim yaptırmak isteyen firma üretim için gerekli tedarikçiler ile iletişime geçmek zorunda kalmaz.

En temel hatları ile fason üretim avantajları bu şekilde sayılabilmektedir.

Fason Kozmetik Ürünlerinin Üretimi ve Teslimatı Nasıl İşler?

Fason kozmetik üretimi ilk olarak bir araya gelerek, ilgilenilen ürünle alakalı konsept proje oluşturmayla başlamaktadır. Bu kapsamda,

 • İstenen ürünün cinsi
 • İçeriği
 • Marka ve logo belirlenmesi
 • Adedin öğrenilmesi

Gibi şeyler öğrenilmektedir. Ardından da elde edilen konsept çerçevesinde kozmetik ya da dermokozmetik ürünler ar-ge laboratuvarlarında geliştirilmektedir. Örnek ürünler imal edildikten sonra gerekli dermatolojik testler yapılmaktadır. Müşteriye gösterilerek onayı alınmakta, gerekliyse düzenlemeler sağlanmaktadır. Son karar verildikten sonra örnek ürün için kato ve ambalaj tasarımı hazırlanmakta, bu da aynı şekilde onaylatılmaktadır.

Revize işlemlerinin tamamlanması sonrasında üretim hakkındaki detaylar ile ilgili planlamalar sağlanmaktadır. Üretim tamamlandıktan sonra planlanan zaman içerisinde teslimatlar gerçekleştirilmektedir.

Fason Kozmetik Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde fason kozmetik üretimi hakkında hizmet veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Bunların her birisi özel olarak hizmet sunmaktadır. Dolayısıyla acele bir karar vermeden önce nelere dikkat etmek gerektiği bilinmelidir.

Eğer ürünlerinizin çok fazla satmasını, müşterilerin bunları sevmesini ve ilgiyle kullanmasını istiyorsanız kaliteli ürünler teklif etmeniz gerekmektedir. Eğer fason firma yanlış seçilirse bu tür ihtiyaçlar karşılanmaz. Bu nedenle satışlarınız da istediğiniz gibi olmayabilir. Bu aynı zamanda marka tanınırlığını da olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Kumsal Grup tüm bu ihtiyaçlarınızı profesyonel olarak karşılamayı taahhüt etmektedir.

Ürün Kalitelerinin Nasıl Olduğu

Fason kozmetik üretimi üzerine hizmet veren her firma, aynı kalitede ürünler teklif etmez. Kaliteli ürünlere sahip olmak müşteri memnuniyetini sağlamanıza, bunun sonucunda satışlardan da memnun kalmanıza yardım etmektedir.

Bu bakımdan hangi firmanın ne kadar kaliteli ürün sunduğuna bakmanız önerilmektedir. Bu sayede daha verimli sonuçlar elde edilebilmektedir. İlgili fason kozmetik firmasıyla iletişime geçtikten sonra daha önce yaptıkları projelere göz atarak bu konuda fikir sahibi olmanız mümkündür.

Kullanılan Malzemeler

Kozmetik ürünlerinin içerisinde yer alan malzemeler her zaman önem taşımaktadır. Bunların kaliteli olması ürünlerin nasıl olacağını da etkilemektedir. Ancak sadece bununla sınırlı değildir. Kozmetik ürünleri içerisinde kullanılan malzemelerin insan sağlığı için zararlı olmaması gerekmektedir.

Bu bakımdan firma ile iletişime geçtiğiniz zaman ne gibi malzemelerin kullanıldığını sorup öğrenmeniz tavsiye edilmektedir. Böylece daha ayrıntılı fikir sahibi olmanız gerekmektedir.

Ürünlerin Özgünlüğü

Bir ürünün kaliteli olması onun aynı zamanda özgün olduğunu göstermez. Özgün olmayan bir ürün müşterilerin memnun kalmamasına, böylece sonuçların da istediğiniz gibi olmamasına neden olur. Ayrıca bu durum benzediği ürünün reklamını yapmanıza da yol açmaktadır.

Bu bakımdan fason kozmetik üretimi yaptırmak istiyorsanız, ilgili firmanın ne kadar özgün sonuçlar ortaya koyabildiğine bakmanız önerilmektedir. Daha önceki yaptıkları projelere göz atarak bu konuda fikir sahibi olmanız mümkündür.

Ambalajların Nasıl Olduğu

Kalite ve özgünlük kadar ürünlerin ambalajları da önem taşımaktadır. Güzel bir ambalaj hem insanların ilgisini kazanmanıza hem de satışların istediğiniz gibi olmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra markanızın da adını daha iyi yansıtmanıza olanak tanımaktadır.

Ambalaj kapsamında tasarımın nasıl olduğu ve her ince ayrıntı büyük bir önem taşımaktadır. Dolayısıyla dikkatli bir şekilde planlanması gerekmektedir.

Ne Kadar Sürede İmalat Yapıldığı

Fason kozmetik üretimi hizmeti veren bir firmanın istenen sayıda ürünü ne kadar sürede yapabildiği de önem taşımaktadır. Bu gereksinimlerinizin daha hızlı ve verimli bir şekilde karşılanması için büyük bir önem sahibidir.

Her fason firmanın üretim kapasitesi aynı değildir. Bazı firmalar istediğiniz sayıda ürünü daha kısa sürede teklif ederken bazıları daha uzun sürede teklif edebilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken kısa sürede yapılan üretimde kalitenin düşmemesidir. Yüksek kalitede ürünleri daha kısa sürede sunabilen firmalar, ihtiyaçlarınızı daha hızlı şekilde karşılamanıza olanak tanımaktadır.

Ne Kadar İmalat Yapıldığı

Günümüzde fason kozmetik üretimi gerçekleştiren çok sayıda firma vardır. Bunların her birinin üretim kapasitesi farklılık gösterebilmektedir. Herkesin istediği üretim miktarı ve gereksinimi farklılık gösterebilmektedir.

Bu bakımdan ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı, anlaşma yapılmadan önce öğrenilmelidir. Tüm bunlara özen göstermek, daha iyi bir hizmet almanıza olanak tanımaktadır.

Fason Kozmetik Üretimi Neler Kazandırır?

Peki fason kozmetik üretimi firmalara neler kazandırır? Bunun bir yönü maliyet tasarrufuna yardım etmesidir. Firmalar ürünlerin imalatı için gerekli ekipman, tesis ve teknisyenler için maliyet ödemek zorunda değildir. Bu bakımdan maddi konularda tasarruf elde edilebilmektedir. Ayrıca firmalar çalışan işe alma, eğitim gibi konularda da tasarrufa ulaşabilmektedir.

Teknik Beceri

Fason kozmetik üretimi üzerine hizmet veren firmalar, bunun üzerine uzman olarak hizmet vermektedir. Bu çerçevede farklı kozmetiklerin imalatı, müşterilerin gereksinimlerine göre yapılabilmektedir.

Firmalar fason şirketlerin tecrübesine ve uzmanlığına dayanarak bunun avantajlarından yararlanabilmektedir. Bunun sonucunda üst düzey kaliteye sahip sonuçlar elde edilebilmektedir.

Esneklik

Fason kozmetik üretiminde kazançlardan bir tanesini de esneklik oluşturmaktadır. Üretim sürecinde farklı sebeplerden dolayı değişkenlikler yaşanabilmektedir. Fason firmalar bunlara kısa sürede uyum gösterebilmektedir.

Üretim esnasında tüm aşamalar müşterilerin bilgisi dahilinde, onlarla iletişim kurularak yapılmaktadır.  Bu durum zamandan tasarruf elde etmenize de olanak tanımaktadır.

Gelişmiş Tesisler

Eğer müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak, onlara kaliteli ürünler sunabilmek istiyorsanız,

 • Ürünlerinizin nasıl tesislerde üretildiği,
 • Gelişmişlik seviyesi,
 • Teknolojinizin ne kadar ileri olduğu da önem taşımaktadır.

Fason kozmetik üretimi hizmeti veren firmalar bu konuda daha gelişmiş seçeneklere sahip olabilmektedir. Bunların karşısında gereksinimleriniz de daha iyi bir şekilde karşılanabilmektedir.

Fason Kozmetik Üretimi Kapsamında Yapılan Ürünler Nelerdir?

Fason kozmetik üretimi kapsamında akıla bir çok ürün gelmektedir.

Başlıca üretimi yapılan ürünler şu şekilde listelenebilir:

 • Saç kremi, (fason krem üretimi)
 • Şampuan, Bitkisel şampuan, (Fason şampuan üretimi)
 • Sıvı sabun, Köpük sabun,
 • Duş jeli, Banyo köpüğü,
 • Vücut losyonu,
 • Vücut kremi, Yüz kremi, El kremi,
 • Saç serumu, Saç bakım toniği, Fön suyu, Saç jölesi, (fason serum üretimi)
 • Vücut parfümü, Parfüm, Ortam kokusu,
 • Masaj yağı, Peeling,
 • Tüy dökücü krem,
 • Güneş yağı, Güneş sütü, Güneş sonrası kremi,
 • Kolonya

Uzun yıllara dayanan ulusal ve uluslararası deneyimimiz, formül veri tabanımız ve kimyagerlerimiz, çok çeşitli fason üretimler gerçekleştirmemize olanak sağlamaktadır. Daha fazla bilgi almak için Kumsal Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

S: Fason Kozmetik Üretim Maliyeti Nedir?

C: Fason Kozmetik Üretim maaliyeti ihtiyaçlarınız ve miktarına göre değişmektedir. Kumsal Grup, kaliteli ürünler sunarak tüm masrafları asgari düzeyde tutmayı amaçlar.

 

S: Fason Kozmetik Üretimi Onaylı Mı?

C: Kumsal Grup’un sunduğu hizmetler tüm yasal prosedürlere uygun olarak servis edilmektedir.

Devamını Oku

Sertifikalar

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 45001:2018
ISO 14001:2015
ISO 9001:2015
© 2023 Kumsal Grup, LLC. Tüm Hakkı Saklıdır.
Designed by essabilisim.com
Özel Teklifler ve İçeriden Alınan Avantajlar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.