Marka Hikayeni Bizimle Yarat

Fason Krem Üretimi

slide-1
slide-1
slide-1
AĞIZ BAKIM ÜRÜNLERİ
GÜNEŞ BAKIM ÜRÜNLERİ
YÜZ BAKIM ÜRÜNLERİ
EL BAKIM ÜRÜNLERİ
CİLT TEMİZLEYİCİ ÜRÜNLER
ERKEK BAKIM ÜRÜNLERİ
SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ
KOKULAR
RENKLİ KOZMETİK
BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ
DERMAPEN ÜRÜNLERİ
CİLT BAKIM SERUMU
KİŞİSEL VE GENİTAL BAKIM ÜRÜNLERİ
Ayak Bakım Ürünleri
VÜCUT BAKIM ÜRÜNLERİ

MARKANI KUMSAL GRUP FARKIYLA YARAT

Kişisel Bakım Ve Kozmetik üretiminde Tecrübeli Ar-Ge Ekibi, Deneyimli Ve Bilgili Personellerimiz, Son teknolojiye Sahip Sistemlerimiz ile yüksek üretim kapasitesiyle ;

Kaliteli Ürünler Üretiyoruz

Kaliteli Hizmet Sunuyoruz

Kaliteli Büyümenizi Sağlıyoruz

LABORATUVAR HİZMETİ

LABORATUVAR HİZMETİ

 

Kumsal Grup Kozmetik ile Markanıza Özel Formülasyonlar Oluşturmaya Hazırız! 

 • Markanıza özel ürettirmek istediğiniz ürünleri planlıyoruz. 
 • Tecrübeli Ar-Ge ekibimiz markanıza özel formülasyon oluşturarak ürünleriniz de farklılık yaratır. 
 • Oluşturulan formülasyonlar ile sizlere numune ürünler hazırlanır ve öncelikle kalite kontrole sunulur.
 • Kalite kontrolün onayından sonra numuneler onayınıza sunulur.
 • Onaylanan ürünler testlere gönderilir.
 • Onaylanmayan ürünler için Deneyimli ve Tecrübeli Ar-Ge ekibimiz sizin için tekrar formülasyon oluşturur. Ta ki siz onaylayana kadar.
 • Testlerden geçen ürünler işleme alınır ve Üretime Hazırız !

Markana özel oluşturulan formülasyonlar karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşme ile Güvence altında 

DANIŞMANLIK VE RUHSATLANDIRMA HİZMETİ

Danışmanlık Hizmetimiz İle Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünlerinizi Koruyoruz

Kozmetik Yönetmeliği gereği marka sahibinin yeterli tecrübe ve bilgiye sahip, alanında uzman bir Mesul Müdür ( Sorumlu Teknik Eleman) bulundurmak zorundadır. Fason Kozmetik Üretimi yaptıran marka sahipleri bulundurduğu mesul müdürünün Kiyager. Biyolog,Mikrobiyolog, Eczacı, Biyokimyager, Kimya Mühendisi olmasına dikkat etmelidir. Peki mesul müdür ne yapar?

Mesul Müdür;

 • Firmanızın sağlık bakanlığına kayıt süreçleri ile ilgilenir
 • Kozmetik Firma Kaydı EBS/ÜTS
 • Kozmetik Ürün ÜTS Sistemi Kaydı/Bildirimi
 • Üretilen ve piyasaya arz edilen kozmetik ürünlerin sahip olması gereken Ürün Güvenlik Raporlarının hazırlanmasını sağlar.
 • Kozmetik ürünler için Ürün Bilgi Dosyasının Hazırlanması(Ürün Güvenlik Değerlendirme Raporu)
 • MSDS Belgesi Hazırlanması (Güvenlik Bilgi Formu)
 • Kozmetik Ürün Etiketi Mevzuata Uygunluk Kontrolü Çalışması
 • Yapılacak olan denetimlerde firmanızda bulunur ve gerekli olan bilgi ve belgelerin sunulmasını sağlar.
 • Sizlere sağlayacağımız kaliteli Danışmanlık Hizmeti ile ürüneleriniz olası her kötü duruma karşı koruyoruz. Profesyonel yeterliliğimiz ile Ulusal Kozmetik Mevzuatlarını güncel olarak takip eder ve piyasaya arz ettiğiniz ürünlerinizi mevzuata uygunluğu devamlı kontrol ederiz 
 • Kozmetik mesul müdür çalıştırmak kozmetik yönetmelikleri gereğince çok önemlidir. Kozmetik üretici yada ithalatçı firmaları Sorumlu Teknik Eleman (Mesul Müdür) çalıştırılmadan kozmetik ürün piyasaya sürülemez. 5324 Sayılı Kozmetik Kanununa göre Sorumlu Teknik Eleman çalıştırmayan işletmelere  10.000₺ (OnBin Türk Lirası) başlayan cezalar uygulanır.

Ruhsatlanıdırma Hizmeti İle Sizlere Özel Fomülasyonlarla oluşturulan ürünleriniz Belgelendiriyoruz. 

 

DANIŞMANLIK VE RUHSATLANDIRMA HİZMETİ
TESTLER

TESTLER

Kumsal Grup Kozmetik olarak Sağlıklı bakım-Kaliteli Hizmet ilkesiyle yola çıktığımız bu sektörde kaliteli ürünler üreterek bunları yapılan testler ile kanıtlamaktayız. Bu sayede iş ortaklarımızın tüketici gözündeki marka güvenirliliğin arttırıyoruz hem de kaliteli ürünler sunarak firmamızın kalitesini ispatlıyoruz. Yapılan testler; ürünlerin hammaddelerin, personellerin, ekipmanların ve hazırlık odalarının kontrollerini içerir.

 

YAPILMASI ZORUNLU OLAN TESTLER

 •  Ürün Mikro Biyoloji Testi
 •  Koruyucu Etkinlik Testi (Challenge Test)
 •  Ürün Stabilite Test

YAPILMASI ZORUNLU OLMAYAN TESTLER

 •  Dermatolojik Testler
 •  Free Testler (Aliminium, Parafin, Paraben, SLES, Tuz, Alkol, Boya, Sülfat vb.)

Kremler kişisel bakım ürünleri arasında oldukça önemlidir. Bu bakımdan pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Sektöre adım atmayı düşünüyorsanız, fason krem üretimi ile giriş yapmanız mümkün olabilmektedir.

Fason firmalar krem üretimlerini müşterilerin gereksinimlerine göre yapılmaktadır. Bu bakımdan ihtiyaçlarınız neyse, buna göre tam cevap veren seçenekler teklif edilebilmektedir. Fason üretim, çağımızda dünyanın farklı ülkelerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. ürünün markası imalatı gerçekleştiren firmaya ait olabileceği gibi, üretici de olabilmektedir. Bu bakımdan farklı çözümler yer almaktadır.

Ek olarak ürün pazarlaması da duruma göre taraflarından biri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. özellikle firma iş kapsamı dışında üretim yapmak istiyorsa, fason oldukça avantaj sunmaktadır. Böylece iki taraf da uzmanlaştığı alanlar üzerine yönelebilmektedir.

Eğer siz de fason krem üretimi yaptırmak istiyorsanız bunun süreçlerini, avantajlarını bilmek önemlidir. Bunun yanı sıra fason firma tercih ederken nelere dikkat edilmesi gerektiği de önem taşımaktadır.

Fason Kremler Nasıl İmal Edilir?

İlk kez fason üretimden yararlanmak isteyen firmalar üretimin nasıl olduğunu merak edebilmektedir. Fason krem üretimi genel anlamda şu gibi süreçler ile işlemektedir:

 • Müşterilerin iletişime geçmesi ve konsept proje hazırlanması
 • Proje kapsamında istenen ürün cinsi, içeriği, adedi ve marka ve logonun belirlenmesi gibi konuların anlaşılması
 • Tüm ayrıntılar ve müşteri isteklerinin öğrenilmesi ardından laboratuvarda örneğin hazırlanması
 • Testlerin yapılması, müşteri tarafından da gerekli onayın alınması
 • Ambalajın imal edilerek müşteriye onaylattırılması
 • Son olarak genel anlamda müşteri onayına sunulması, gerekliyse revizenin yapılması

Fason krem üretimi genel anlamda bu şekilde yapılmaktadır. İmalat tamamlandıktan sonra teslim edilmesi, piyasaya sunulması kalmaktadır.

Fason Şampuan Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fason krem üretimi yaptırmak istiyorsanız ve sonuçlardan memnun kalmak istiyorsanız dikkat etmek gereken bazı konular bulunmaktadır. Sektörde hizmet veren çok sayıda firma olması, düşüncesiz bir şekilde herhangi birini tercih edebileceğini gösterme. çünkü,

 • Ne tür malzemeler kullanıldığı
 • ürün kalitesi
 • Ne kadar sürede ne kadar imalat yapıldığı

Gibi konular farklılık gösterebilmektedir. Yanlış bir fason üretim firması seçmek, kalitesiz ürünler elde etmekle sonuçlanabilmektedir. Böylece müşteri memnuniyetinin sağlanması da olanaksız olmaktadır. Zira herkes sonuçlarından memnun kalacağı ürünleri istemektedir.

ürünlerin Ne Kadar Kaliteli Olduğu

Fason krem üretimi hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, öncelikle ürünlerin ne kadar kaliteli olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmadan firmaya göre ürünlerin kalitesi farklılık gösterebilmektedir. Müşteri memnuniyeti elde etmek istiyorsanız, her zaman kaliteli ürünler teklif etmelidir.

Bu nedenle fason firma seçerken daha önceki ürünlerine göz atmanız önerilmektedir. Bunun sonucunda ne kadar kaliteli oldukları öğrenilebilmektedir. Bunun sonucunda müşteri memnuniyetini elde etmek daha kolaydır.

üründe Ne Tür Malzemeler Kullanıldığı

Günümüzde her kremin kullanım amaçları ve şekilleri farklılık gösterebilmektedir. Bu bakımdan içerikleri de değişebilmektedir. Bu bakımdan fason krem üretimi yaptırmak istiyorsanız, kalite durumunun nasıl olduğuna da bakılmalıdır.

Kaliteli malzemeler, ürünün kalitesini de etkilemektedir. Bunun dışında içerisinde insan sağlığına zararlı malzemelerin olmamasına da özen göstermek şarttır. Bu nedenle fason firma ile iletişim kurulduktan sonra bunların ayrıntılı bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Şirkete bu konuda merak ettiğiniz şeyler sorulabilir.

ürünlerin Ne Kadar özgün Olduğu

Müşteri memnuniyetini sağlamak, ürünleriniz daha fazla satmasını istiyorsanız ürünlerin özgün olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Kaliteli bir ürünün özgün olmayabileceği unutulmamalıdır.

özgün olmayan ürünler sadece ilgili ürünün reklamını yapmanıza neden olmaz. Bunun yanı sıra farklı problemlere de neden olabilmektedir. Dolayısıyla fason firma ile iletişime geçtikten sonra ürünlerinin ne kadar kaliteli olduğuna bakmanız, bu konuda fikir sahibi olmanız önerilmektedir.

Eğer müşterilerinize özgün ürünler sunarsanız, onların ilgisini çok daha iyi bir şekilde çekmeniz mümkündür.

ürün Ambalaj özellikleri

Ambalaj özellikleri ürünlerde her zaman önemlidir. Kaliteli ambalajlar müşterilerin bundan daha fazla memnun kalmasına yardımcı olur. Kaliteli bir ambalaj onların ilgisini çekerek satın almalarına yardımcı olabilmektedir.

Bu bakımdan fason krem üretimi esnasında ambalajın nasıl olduğuna da özen göstermek gerekmektedir. Doğru hazırlanan bir ambalaj, müşterilerin daha fazla memnun kalmasına yardımcı olabilmektedir.

Bununla sınırlı kalmadan ambalaj üzerinde ürün hakkında bilgiler gerektiği şekilde bilgi verebilmelidir. Tüm bu konulara dikkat etmek, sonuçlarından memnun kalacağınız ürünler elde etmenize yardımcı olabilmektedir.

Ne Kadar Zamanda İmalat Yapıldığı

Fason üretim kapsamında hizmet veren pek çok firma vardır. Bunların nasıl hizmet verdiği, çalışma şekilleri, sahip oldukları teknoloji ve imkanlar farklılık gösterebilmektedir. Bu bakımdan her firma istenen sayıda ürünü farklı zamanlarda teslim edebilir.

Eğer müşterilerinize hızlı şekilde hizmet vermek istiyorsanız, imalat süresini de bilmeniz gerekmektedir. Ne kadar sürede ne kadar ürün sunulabildiğini bilmek, stoklarınızı ne kadar hızlı yenileyebileceğinizi de göstermektedir.

Ancak kısa sürede üretim önemli olsa da ürünlerin kalitesinin bunu etkilemediğinden emin olmak gerekmektedir. Aksi durumda müşterileriniz yine de memnun kalmayabilir.

Siparişlerin Ne Kadar Zamanda Verilebileceği

Firmaların ne kadar sürede imalat yapabildiği siparişlerin ne kadar hızlı bir şekilde verilebileceğini de etkileyebilmektedir. Eğer hedef kitleniz genişse, çok sayıda müşteriniz varsa ürünlerinizin çok satacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu gibi durumda stoklarınız hızlı tükeneceği için hızlı, çabuk şekilde yenilenmesi gerekir. Fason krem üretimi hizmeti veren firma, bu duruma da uyum gösterebilmelidir.

Devamını Oku

Sertifikalar

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 45001:2018
ISO 14001:2015
ISO 9001:2015
© 2023 Kumsal Grup, LLC. Tüm Hakkı Saklıdır.
Designed by essabilisim.com
Özel Teklifler ve İçeriden Alınan Avantajlar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.