BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

BİZE ULAŞIN

Marka Hikayeni Bizimle Yarat

Fason Krem Üretimi

slide-1
slide-1
slide-1

Krem sektörüne girmeyi hedefleyen bir girişimciyseniz ilk olarak müşterileriniz için satacağınız ürünleri temin etmeniz gerekir. Fason krem üretimi burada devreye giren seçeneklerden bir tanesidir.

Kavrama henüz yabancı olanlar için fason üretim bir firmanın gereksinimlere göre ürün imalatı gerçekleştirmek için, farklı bir üretici firmaya başvurmasıdır. Bu üretim yönteminde imal edilen şeyin markası ürettiren firmaya ait olabilmektedir. Bunun yanı sıra ürün pazarlaması, iki taraftan herhangi bir için gerçekleştirilebilir.

Fason yöntem iki tarafa da kendi uzmanlık alanlarına yönelerek çalışabilme olanağı tanır. Böylece dışarıdan gelen müdahalelere karşı korunma olanağı tanır. Üretimde uzmanlaşmış üreticiyle pazarlama ve dağıtım üzerine uzmanlaşan ürün sahibi bilgi birikimlerini birleştirerek, ortak bir şekilde çalışabilmektedir.

Kumsal Grup fason krem üretimi konusunda ihtiyaçlarınıza göre hareket ederek, size aradığınız çözümleri kaliteli bir şekilde sunmaktadır.  

Fason Güneş Kremi Üretimi

Fason Krem Üretimi Ne Gibi Avantajları Neler?

Fason krem üretimi yöntemine gitmeden önce firmalar bu metodun ne gibi avantajları, artıları olduğunu görmek isteyebilir. Bu yöntemi tercih etmek genel anlamda şu gibi artıları sunmaktadır:

 • Fason imalat gerçekleştiren firma üretim aşamaları ile uğraşma zorunluluğu bulundurmaz.
 • Üretim yaptıran firma resmi izinler ve testler için gerekli başvuruları yapma ve bunları izleme yükümlülüğü taşınmaz. Bu bakımdan sadece ürünün kendisi ve pazarlaması üzerine çalışmak mümkündür.
 • Ürün satışı hedefleri olan bir firma, bu üretim metodunu kullanarak herhangi bir üretim tesisine sahip olmadan gerekli faaliyetleri yürütebilir.
 • Krem AR-GE ve üretim aşamaları oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan söz konusu süreçler üretici firma tarafından idare edilirken, fason imalatı gerçekleştiren firma bunlardan uzak kalarak sadece uzmanlık kazandığı alan üzerine gidebilir.
 • Her iki taraf kendi uzmanlık alanlarına odaklanarak işbirliği yapabilmektedir.

Fason krem üretimi üzerine hizmet almak isteyen firma ayrıca üretim için tedarikçiler ile iletişim kurarak gerekli malzemeleri temin etmeden de kaçınabilir. Bu bakımdan ürünler avantajlı bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Fason Krem Üretimi Nasıl Yapılır?

Fason üretim firmaları ile çalışmaya başlamadan önce girişimciler bu sürecin nasıl olduğu hakkında fikir sahibi olmak isteyebilmektedir. Fason krem üretimi genel anlamda 5 farklı başlık halinde ele alınabilir. Tümü ortak olarak dikkatli bir şekilde yürütülmelidir.

Müşterinin İletişim Kurması

Müşterinin iletişim kurması, fason krem üretimi konusunun ilk adımını meydana getirir. İletişime geçtikten sonra,

 • Ne tür bir krem imalatı olacağı
 • Kremde ne gibi içeriklerin olması istendiği
 • Kremde olmaması gerekenler
 • Kremden ne gibi sonuçların beklendiği
 • Kaç adet üretim olacağı
 • Krem ambalajı üzerine planlamalar

Gibi çalışmalar yapılır. Ayrıca fason krem üretimi çerçevesinde ürünün ne renk olacağı, kokusu ve özellikleri de detaylı bir şekilde konuşulmaktadır. Bunların her biri müşterilerin ihtiyaçlarına göre özel bir şekilde planlanmaktadır.

Ambalaj Tasarımı ve Kalıbın İmal Edilmesi

Müşteriden gerekli olan tüm bilgilerin alınması ardından, fason krem üretimi için ikinci adıma geçilir. Burada ambalaj tasarımı yapılmakta ve kalıp imal edilmektedir. Bu kremin nasıl müşteriye sunulacağını içerir. Bu aşamada müşteri beğenmediği tasarımlar üzerine gerekli gördüğü değişimleri yaptırabilmektedir.  Eğer müşteri onaylarsa ilgili imalat süreçlerine de kısa süre zarfında geçilmektedir.

İzin Alınması ve Yasal İmalat

Ambalaj tasarımı ardından imalata hemen geçmeden krem üretimi üzerine gerekli olan izinlerin alınması gerekir. Böylece ürünü yasal düzenlemelere ve kalite standartlarına uygun bir şekilde imal edileceği garanti edilir.

Fason krem üretimi esnasında üretim tesislerinin kontrol edilmesi, yasal gerekliliklerin kontrol edilmesi büyük bir önem taşır.

Testler ve Sertifikalar

İmalat esnasında krem kalitesi ve güvenliğinden emin olmak için bir takım testler de gerçekleştirilir. Söz konusu testler hem ürünün standartlara uygun olup olmadığına bakmak, müşterinin beklentilerine yanıt verip vermediğini anlamak üzere önem taşımaktadır.

Testler ardından gerekli sertifikalar yapıldıktan sonra genel anlamda ürünün imal edilmesi süreci kalmaktadır.

Ürün İmalatı ve Teslim Edilmesi

Gerekli tüm hazırlıkların tamamlanması ardından sadece krem üretimine geçilmektedir. İlgili ürün müşterinin talep ettiği miktarda imal edilmekte, özenli bir şekilde paketlenmekte ve söz verilen tarihte ve zamanda ulaştırılmaktadır.

Fason krem üretimi süreci genel anlamda müşterilerin tüm taleplerini yerine getirmek, başarılı bir şekilde imalatı tamamlamak adına son aşamasına kadar dikkatli bir şekilde hareket etmeyi gerektirir. Müşteri memnuniyeti ve ürünün kaliteli şekilde tüketiciye ulaşması adına bu büyük bir önem taşımaktadır.

Fason Krem Üretimi Neden Tercih Edilmeli?

Fason krem üretimi ile firmalar belirli bir süre boyunca işbirliği yaparak, bu ürünleri imal ettirebilmektedir. Söz konusu anlaşma imalatı belirli sözleşme koşullarına göre yapılmasına yardımcı olur.

Üretici firma fason imalatta tedarik ile alakalı problemler yaşamamakta olup, böylece potansiyel zararların da önüne geçilir. Bunun yanı sıra üretim aşamasında maliyetten tasarruf yaparak, daha uygun fiyatlar ile çözümlerin alınmasına yardımcı olur.

Fason firmada gerçekleşen imalat gereksiz maliyet gibi durumların da önüne geçmeye yardımcı olur. Lakin üretici firma piyasaya sürmek istediği ürünler için bu yönteme gitmezse hem zaman hem de mali anlamda kayıplar olabilmektedir. Ayrıca ürününü uluslararası çapta tanıtmak isteyenler için pazarlama sıkıntıları yaşanması da söz konusudur.

Fason İmalatta Doğru Firma Seçimi

Fason krem üretimi yaptırmak istiyorsanız her zaman doğru firmayı seçmenin şart olduğu unutulmamalıdır. Bu uzun vadede aradığınız başarıları elde etmek için gerekir. Doğru bir üretici firma kalite ve güvenliği aynı anlamda sizlere ulaştırır. Kalite kontrolü olmadan üründe istenmeyen kalite problemlerinin yaşanması potansiyel bir durumdur.

Bunun yanı sıra kremlerde ilgili tüm yasalara ve mevzuatlara göre hareket edilmesi gerekir. Kumsal Grup sektörüne hakim olarak sizlere aradığınız hizmetleri kaliteli bir şekilde ulaştırmaktadır.

Sertifikalar

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 45001:2018 ISO 45001:2018
ISO 14001:2015 ISO 14001:2015
ISO 9001:2015 ISO 9001:2015
© 2023 Kumsal Grup, LLC. Tüm Hakkı Saklıdır.
Designed by essabilisim.com
Özel Teklifler ve İçeriden Alınan Avantajlar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.