Marka Hikayeni Bizimle Yarat

Fason Şampuan Üretimi

slide-1
slide-1
slide-1

MARKANI FARKLI YARAT!

Markanızın başarılı olması için sizi rakiplerinizden ayıran özellikler olmalı. Kumsal Grup Kozmetik olarak müşterilerinizin ürününüzü aldığında ayrıcalıklı hissetmesini istiyoruz.

Farklı+Özel FORMÜLASYON

Farklı+Özel Tasarım

Kaliteli Hizmet

LABORATUVAR HİZMETİ

LABORATUVAR HİZMETİ

 

Kumsal Grup Kozmetik ile Markanıza Özel Formülasyonlar Oluşturmaya Hazırız! 

 • Markanıza özel ürettirmek istediğiniz ürünleri planlıyoruz. 
 • Tecrübeli Ar-Ge ekibimiz markanıza özel formülasyon oluşturarak ürünleriniz de farklılık yaratır. 
 • Oluşturulan formülasyonlar ile sizlere numune ürünler hazırlanır ve öncelikle kalite kontrole sunulur.
 • Kalite kontrolün onayından sonra numuneler onayınıza sunulur.
 • Onaylanan ürünler testlere gönderilir.
 • Onaylanmayan ürünler için Deneyimli ve Tecrübeli Ar-Ge ekibimiz sizin için tekrar formülasyon oluşturur. Ta ki siz onaylayana kadar.
 • Testlerden geçen ürünler işleme alınır ve Üretime Hazırız !

Markana özel oluşturulan formülasyonlar karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşme ile Güvence altında 

DANIŞMANLIK VE RUHSATLANDIRMA HİZMETİ

Danışmanlık Hizmetimiz İle Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünlerinizi Koruyoruz

Kozmetik Yönetmeliği gereği marka sahibinin yeterli tecrübe ve bilgiye sahip, alanında uzman bir Mesul Müdür ( Sorumlu Teknik Eleman) bulundurmak zorundadır. Fason Kozmetik Üretimi yaptıran marka sahipleri bulundurduğu mesul müdürünün Kiyager. Biyolog,Mikrobiyolog, Eczacı, Biyokimyager, Kimya Mühendisi olmasına dikkat etmelidir. Peki mesul müdür ne yapar?

Mesul Müdür;

 • Firmanızın sağlık bakanlığına kayıt süreçleri ile ilgilenir
 • Kozmetik Firma Kaydı EBS/ÜTS
 • Kozmetik Ürün ÜTS Sistemi Kaydı/Bildirimi
 • Üretilen ve piyasaya arz edilen kozmetik ürünlerin sahip olması gereken Ürün Güvenlik Raporlarının hazırlanmasını sağlar.
 • Kozmetik ürünler için Ürün Bilgi Dosyasının Hazırlanması(Ürün Güvenlik Değerlendirme Raporu)
 • MSDS Belgesi Hazırlanması (Güvenlik Bilgi Formu)
 • Kozmetik Ürün Etiketi Mevzuata Uygunluk Kontrolü Çalışması
 • Yapılacak olan denetimlerde firmanızda bulunur ve gerekli olan bilgi ve belgelerin sunulmasını sağlar.
 • Sizlere sağlayacağımız kaliteli Danışmanlık Hizmeti ile ürüneleriniz olası her kötü duruma karşı koruyoruz. Profesyonel yeterliliğimiz ile Ulusal Kozmetik Mevzuatlarını güncel olarak takip eder ve piyasaya arz ettiğiniz ürünlerinizi mevzuata uygunluğu devamlı kontrol ederiz 
 • Kozmetik mesul müdür çalıştırmak kozmetik yönetmelikleri gereğince çok önemlidir. Kozmetik üretici yada ithalatçı firmaları Sorumlu Teknik Eleman (Mesul Müdür) çalıştırılmadan kozmetik ürün piyasaya sürülemez. 5324 Sayılı Kozmetik Kanununa göre Sorumlu Teknik Eleman çalıştırmayan işletmelere  10.000₺ (OnBin Türk Lirası) başlayan cezalar uygulanır.

Ruhsatlanıdırma Hizmeti İle Sizlere Özel Fomülasyonlarla oluşturulan ürünleriniz Belgelendiriyoruz. 

 

DANIŞMANLIK VE RUHSATLANDIRMA HİZMETİ
TESTLER

TESTLER

Kumsal Grup Kozmetik olarak Sağlıklı bakım-Kaliteli Hizmet ilkesiyle yola çıktığımız bu sektörde kaliteli ürünler üreterek bunları yapılan testler ile kanıtlamaktayız. Bu sayede iş ortaklarımızın tüketici gözündeki marka güvenirliliğin arttırıyoruz hem de kaliteli ürünler sunarak firmamızın kalitesini ispatlıyoruz. Yapılan testler; ürünlerin hammaddelerin, personellerin, ekipmanların ve hazırlık odalarının kontrollerini içerir.

 

YAPILMASI ZORUNLU OLAN TESTLER

 •  Ürün Mikro Biyoloji Testi
 •  Koruyucu Etkinlik Testi (Challenge Test)
 •  Ürün Stabilite Test

YAPILMASI ZORUNLU OLMAYAN TESTLER

 •  Dermatolojik Testler
 •  Free Testler (Aliminium, Parafin, Paraben, SLES, Tuz, Alkol, Boya, Sülfat vb.)

Şampuanlar kişisel bakım ve temizlik için büyük bir öneme sahiptir. Bu her zaman yaşandığı için üretimlerin de yoğun olması gerekmektedir. Fason şampuan üretimi burada devreye girmektedir. Bu sayede firmalara hızlı şekilde istediği ürünlere sahip olması sağlanmaktadır.

Bu kapsamda imal edilen şampuanlar müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Bu bakımdan ürün yelpazesi oldukça geniş olmaktadır. Fason üretim metodu, günümüzde dünya çapında kullanılan bir yöntemdir. Burada ürünün markası, imalat gerçekleştiren faaliyeti gerçekleştiren şirkete yahut üreticiye ait olabilmektedir.

Bunun yanı sıra üretilecek ürünün pazarlanması da taraflardan bir tanesince yapılabilmektedir. Bu yöntem sayesinde her iki taraf da uzmanlaşmış olduğu alanlara yönelebilmektedir. İş kapsamları haricinde üretim yapılıyorsa, müdahale etme zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. üretim hakkında profesyonelleşmiş üretici-pazarlama, dağıtım üzerinde uzmanlaşmış ürün sahibi kendi uzmanlığını eklemektedir.

Bunun neticesinde ortak bir çalışma ortaya çıkarılmaktadır. Fason şampuan üretimi dahil olmak üzere farklı çözümler imal sunulabilmektedir.

Fason üretim Hangi Avantajlara Sahip?

Günümüzde Fason üretim avantajları olan bir imalat metodudur. Ancak bu profesyonel bir şekilde karşılanması halinde geçerlidir. Söz konusu artı yönlerde sektöre, firmaya göre değişmektedir. Lakin temel olarak bunlar aşağıda olduğu gibidir:

 • Fason üretimi yapan firma, imalat aşamaları ile ilgilenmek durumunu taşımamaktadır.
 • Resmi izin ve testler için başvurmak, dolayısıyla bunları takip etmek gibi zorunluluklar bulunmamaktadır.
 • Firma ürünün detaylarıyla ilgilenmek yerine doğrudan ürüne, bunun pazarlamasına yönelebilmektedir.
 • ürünün imalat sürecinde üretim ve AR-GE oldukça karmaşıktır. Fason üretimle bunlarla ilgilenmek yerine, fason firma bunları yönetmektedir.
 • Her iki taraf uzmanlaştığı alana yönelebilmektedir.
 • Fason imalat yaptırmak isteyen firma, tedarikçiler ile irtibat kurmak zorunluluğuna sahip değildir.

Genel olarak fason üretim avantajları bu şekilde bahsedilebilir. Ancak doğru bir firma ile çalışmanın şart olduğu unutulmamalıdır.

Fason Şampuan üretimi Nasıl İşler?

Fason şampuan üretimi müşterilerin bununla ilgili iletişim kurması ile başlamaktadır. Bunun için ilk aşama, ürünle ilgili konsept proje hazırlamak ile başlanmaktadır. Bu kapsamda şu gibi değerlendirmeler yapılmakta ve kararlar alınmaktadır:

 • İstenen ürünün cinsi
 • ürünün İçeriği
 • Marka ve logo belirlenmesi
 • İstenin ünün adedin öğrenilmesi

Bu ve gerekli diğer tüm detayların öğrenilmesi ardından, ürünlerin özel laboratuvarlarda örnekleri hazırlanmaktadır. örnek tamamlandıktan, testleri yapıldıktan ve onayı alındıktan sonra ambalaja geçilmektedir. Ambalaj da aynı şekilde dikkatli bir şekilde hazırlanmaktadır. Gerekli olan durumlarda revizeler de müşteri isteklerine göre yapılabilmektedir.

Fason şampuan üretimi en genel haliyle bu şekilde tamamlanmaktadır. Ardından da sadece teslimat ve piyasaya sürme süreçleri gelmektedir.

Fason Şampuan üretimi Esnasında Nelere Dikkat Edilmeli

Fason şampuan üretimi konusunda hizmet veren birçok şirket yer almaktadır. Bunların her birisi özel olduğu için aralarından dikkatli bir şekilde karar vermeniz gerekmektedir. Hızlı bir şekilde karar almak yerine nelere dikkat etmeniz gerektiği bilinmelidir.

ürünlerin çok satmasını, müşterilerin kullanışlı bulmasını, tekrar satın almasını istiyorsanız kaliteli olmaları şarttır. Hatalı fason firma seçilmesi halinde kalitesiz ürünler elde edilebilir. Bu da beraberinde istenmeyen sonuçlara, istenen satışlara ulaşılamamaya neden olabilmektedir.

ürün Kalitesi

ürün kalitesi, fason şampuan üretimi hakkında özen gösterilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Bilmeniz gereken bir nokta, her firmanın aynı kalitede hizmetler teklif etmediğidir. Müşteri memnuniyeti sağlamak, satışlardan memnun kalmak istiyorsanız, kaliteli ürünler sunmanız gerekmektedir.

Dolayısıyla bir fason firmaya karar vermeden, ürünlerinin ne kadar kaliteli olduğuna bakmak gerekmektedir. İlgili firmanın daha önce hazırladığı ürünleri kontrol ederseniz, bu konu hakkında fikir sahibi olabilmeniz mümkündür.

Ne Tür Malzemelerin Kullanıldığı

Her şampuan içerisinde kullanılan malzemeler değişebilmektedir. Bu bakımdan fason şampuan üretimi yaptırmadan, bunun nasıl olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Kaliteli malzemeler verimi de olumlu etkilemektedir. Bunun yanı sıra içerisinde insan sağlığına zararlı malzemelerin olmamasına da özen gösterilmelidir.

Fason firma ile iletişime geçerseniz, ne tür malzemeler kullanıldığını öğrenmeniz mümkündür. Bu sayede ayrıntılı bilgilere ulaşılabilmektedir.

ürünlerin Ne Kadar özgün Olduğu

Fason şampuan üretimi yaptırmak istiyorsanız, bilmeniz gereken bir diğer konu özgünlüktür. Bir ürünün kaliteli olduğu aynı zamanda özgünlüğünü göstermemektedir. Eğer bir ürün özgün değilse sadece aslının reklamını yapacaktır. Bu da müşterilerin memnun kalmaması dahil pek çok duruma yol açabilmektedir.

Bu bakımdan fason olarak şampuan üretimi yaptırmak istiyorsanız, şirketin ne kadar özgün sonuçlar teklif ettiği bilinmelidir. Eğer daha önceki ürünlerine göz atarsanız, bunun hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmanız mümkündür.

ürün Ambalajlarının Nasıl Olduğu

ürün ambalajları da özgünlük ve kalite kadar önemlidir. Ambalajın güzel bir şekilde tasarlanması müşterilerin ilgisini daha çok çekmesine yardımcı olmaktadır. Bu durum satışların yüksek olmasına olanak tanıyabilmektedir. Ayrıca markanızı da iyi bir şekilde piyasaya tanıtabilmektedir.

Bu bakımdan ambalajların her ayrıntısına kadar dikkatli, özenli bir şekilde planlanması gerekmektedir. Böylece memnun edici çözümler de alınabilmektedir.

İmalatın Ne Kadar Zamanda Yapıldığı

Fason üretim hizmeti veren her firma ayrı olarak çalışmaktadır. Bu bakımdan istenen sayıda ürünün ne kadar sürede tamamlandığı farklılık gösterebilmektedir. İhtiyaçlarınızın hızlı ve etkili şekilde karşılanabilmesi için, firmanın kapasitesinin ne kadar olduğunu bilmeniz önerilmektedir.

Fason şampuan üretimi esnasında bu konuda unutmamanız gereken bir konu zamanın kaliteyi etkileyebildiğidir. Kısa sürede yapılan üretim ürün kalitesini olumsuz şekilde etkilememelidir. Kaliteli ürünleri kısa sürede sunan şirketler, gereksinimleri daha etkili çözmenize yardım etmektedir.

 

Devamını Oku

Sertifikalar

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 45001:2018 ISO 45001:2018
ISO 14001:2015 ISO 14001:2015
ISO 9001:2015 ISO 9001:2015
© 2023 Kumsal Grup, LLC. Tüm Hakkı Saklıdır.
Designed by essabilisim.com
Özel Teklifler ve İçeriden Alınan Avantajlar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.