BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

BİZE ULAŞIN

Marka Hikayeni Bizimle Yarat

LİPOZOM TEKNOLOJİ

Lipozom, yapısal olarak hücre zarına oldukça benzerlik gösteren, çift katmanlı fosfolipid yapılardır. Lipozom gibi çift katmanlı fosfolipid yapıdan oluşan, hücreyi çevreleyen, tüm dış faktörlerden koruyan, hücre içi ile dışı arasında madde geçişini kontrol eden hücre zarı, kendi yapısına benzeyen moleküllerin, hücre içine geçişine, diğer moleküllere göre daha yüksek oranda ve hızda olanak tanır.

Bu özellik, Lipozom molekülleri içerisine yerleştirilen bileşiklerin, dış etmenlerden etkilenmeden doğrudan hedef hücreye ulaşmasına olanak sağlar. Lipozomlar bu anlamda taşıyıcı sistemler olarak ilaç ve gıda sanayiinde başarıyla kullanılmaktadırlar. Lipozom teknolojisi, hidrofilik ve lipofilik uçları barındıran kompleks bir bileşiğin sentezelenmesi, stabil hale getirilmesi ve etken maddenin merkeze sabitlenmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Lipozomal Teknoloji : Sağlığın Anahtarı

lipozomal teknoloji

Lipozomal teknolojisi, birçok hassas etken molekülün vücut tarafından kolayca emilimini sağlayarak, etkenin hedeflenen hücrelere hızlı ve yüksek oranda ulaşımına olanak sağlamıştır. Bu teknolojiden yararlanılarak geliştirilmiş ürünlerin, biyoyararlanımlarını üst seviyelere çıkarma imkanı sağlamıştır. Bu özellik, optimum dozda maksimum etki alınmasına olanak sağlamaktadır.

Lipozom Teknolojisinin Avantajları

 • Tamamen doğal bileşenlerden meydana gelir.
 • Uzun süreli kullanıma uygundur.
 • Biyo-uyumludur.
 • Yüksek oranda biyoyararlanım sağlar.
 • Yüksek oranda hücrelerimizi taklit eder.

Lipozom Teknolojisi Neyi Amaçlar?

Bu teknolojinin amacı, ilaç veya besin maddelerinin vücudun dokularına daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Lipozomlar, maddeleri içlerinde barındırarak vücut tarafından daha az zararlı olarak algılanmasına ve daha uzun süre vücutta kalmasına olanak tanırlar. Lipozomal teknolojinin kullanım alanları arasında kanser tedavisi, dermatolojik rahatsızlıkların tedavisi ve besin takviyeleri gibi alanlar bulunur.

Lipozom Teknolojinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Lipozom teknolojisi, aşağıdaki alanlarda kullanılabilir:

 • Kanser tedavisi: Lipozomlar, kanser hücrelerine daha etkili olarak ilaç veya ilaçların bir kombinasyonunu ulaştırabilir.
 • Dermatolojik rahatsızlıkların tedavisi: Lipozomlar, cildin içine nüfuz ederek cildin iç yapısındaki hastalıkların tedavisinde etkilidir.
 • Besin takviyeleri: Lipozomlar, vitamin, mineral ve diğer besin takviyelerinin vücut tarafından daha etkili kullanılmasını sağlar.
 • Ağrı kontrolü: Lipozomlar, ağrı kontrol için kullanılan ilaçların etkisini artırabilir.
 • Kardiyoloji: Lipozomlar, kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.
 • Enfeksiyon tedavisi: Lipozomlar, enfeksiyonların tedavisi için antibiyotik veya antiviral ilaçların etkisini artırabilir.

Bu alanlar dışında da, fason krem üretimi için de kullanıyoruz. 

© 2023 Kumsal Grup, LLC. Tüm Hakkı Saklıdır.
Designed by essabilisim.com
Özel Teklifler ve İçeriden Alınan Avantajlar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.